PL
  • English
  • Čeština
  • Español
  • Italiano
  • Deutsch
  • Français
  • 日本語
Login

7. Montaż uchwytów na szpule i bufora

Menu

7. Montaż uchwytów na szpule i bufora

7. Montaż uchwytów na szpule i bufora
Dotyczy:
Ostatnia aktualizacja 4 years ago
7. Montaż uchwytów na szpule i bufora
 Poziom trudności
Łatwy
 Kroki
22
 Dostępne języki
ENCSESDEITFRJA

Krok 2 Wyczyszczenie podstawy uchwytu na szpulę (opcjonalne)

Wyczyszczenie podstawy uchwytu na szpulę (opcjonalne)
Wyczyszczenie podstawy uchwytu na szpulę (opcjonalne)
Ta instrukcja opisuje montaż jednego uchwytu na szpulę. Twoja paczka powinna zawierać 5 takich samych uchwytów, więc po prostu powtarzaj te kroki, aż zmontujesz wszystkie.
Weź czarną, plastikową podstawę uchwytu na szpulę i obróć ją do góry nogami.
Nasącz ściereczkę wodą z detergentem lub alkoholem izopropylowym i wyczyść wszystkie cztery narożniki z kurzu i tłuszczu.
Pozwól powierzchni wyschnąć i przejdź do następnego punktu.

Krok 3 Przyklejenie krążków filcowych

Przyklejenie krążków filcowych
Przyklejenie krążków filcowych
Przyklejenie krążków filcowych
Przyklejenie krążków filcowych
Przygotuj po 4 krążki filcowe dla każdego uchwytu.
Zdejmij żółtą folię ochronną.
Przyklej krążek filcowy do spodu podstawy i przytrzymaj chwilę, ale NIE UŻYWAJ zbyt dużo siły, aby nie odkształcić plastiku.
Krążki filcowe są ważnym elementem stabilizującym uchwyt oraz zapobiegającym jego przemieszczaniu się.

Krok 4 Montaż wałków podpierających szpule

Montaż wałków podpierających szpule
Montaż wałków podpierających szpule
Montaż wałków podpierających szpule
Zamontujmy wałki utrzymujące szpule. Będziesz potrzebować:
Łożysko (4x)
Wałek (2x)
Wałki mogą być szare lub czarne - ich wymiary są takie same.

Krok 5 Montaż wałków podpierających szpule

Montaż wałków podpierających szpule
Montaż wałków podpierających szpule
Montaż wałków podpierających szpule
Wyrównaj łożysko z krawędzią wałka.
Zamontuj łożyska z obydwóch stron wałka.
Nakrętki zostały umieszczone na korpusie dla lepszej widoczności. Nie musisz umieszczać ich tak, jak na ilustracji ;)

Krok 6 Montaż uchwytu na szpulę (część 1)

Montaż uchwytu na szpulę (część 1)
Montaż uchwytu na szpulę (część 1)
Montaż uchwytu na szpulę (część 1)
Do kolejnych etapów przygotuj:
Spool holder base (podstawa stojaka na szpulę) (1x)
Wałek z łożyskami (2x)
mmu2-s-holder-endstop (Zatyczka uchwytu na szpulę) (4x)

Krok 7 Montaż uchwytu na szpulę (część 2)

Montaż uchwytu na szpulę (część 2)
Montaż uchwytu na szpulę (część 2)
Montaż uchwytu na szpulę (część 2)
Obróć podstawę tak, aby wycięcie było skierowane w Twoją stronę.
Wciśnij wałki w podstawę uchwytu. Upewnij się, że wszystkie cztery łożyska są prawidłowo zagnieżdżone.
Wsuń drukowane zatyczki w gniazda. Dociśnij je do końca, ale na tyle ostrożnie, aby nie zdeformować podstawy.
Upewnij się, że wałki mogą się swobodnie obracać.

Krok 8 Przygotowanie części bufora filamentu

Przygotowanie części bufora filamentu
Przygotowanie części bufora filamentu
Przygotowanie części bufora filamentu
Do kolejnych etapów przygotuj:
Śruba M3x40 (10x)
Śruba M3x12 (10x)
Nakrętka M3n (10x)
Płyta bufora (6x)
Rurka teflonowa 4x2x150 mm (5x)
Dalszy ciąg listy w kolejnym kroku instrukcji
Płyty bufora są obklejone obustronnie cienką folią ochronną - możesz ją teraz zdjąć, ale zachowaj ostrożność podczas montażu, aby ich nie porysować.

Krok 9 Nowe części bufora

Nowe części bufora
Nowe części bufora
Otwórz torebkę z częściami plastikowymi i poszukaj haczyków. Są dwie wersje:
Nowa wersja z dłuższym haczykiem kompatybilna z MK3S/+ i MK2.5S. Przejdź do Kroku 10
Poprzednia wersja z krótszym haczykiem kompatybilna tylko z MK3S/+. Przejdź do Kroku 15
Wszystkie części drukowane są dostępne do ściągnięcia na prusa3d.pl/elementy-do-druku/

Krok 10 Przygotowanie części bufora filamentu (nowa wersja)

Przygotowanie części bufora filamentu (nowa wersja)
Przygotowanie części bufora filamentu (nowa wersja)
Przygotowanie części bufora filamentu (nowa wersja)
s-buffer-printer (bufor - strona drukarki) (1x)
s-buffer-spools (bufor - strona szpul) (1x)
s-buffer-spacer (dystans bufora) (4x)
s-buffer-hook-uni (haczyk-bufora-uni) (2x)
Odpowiednie elementy są łączone z drukarką, inne ze stojakami na szpule - zgodnie z ich nazwami.
WAŻNE: otwory na rurki PTFE muszą się pokrywać w obydwóch częściach. Porównaj z ilustracją. Upewnij się, że części nie są obrócone.
Z jednej strony znajdują się 3 otwory - tak samo w drugiej części.
Drugi koniec ma tylko 2 otwory.

Krok 11 Montaż bufora - strona drukarki (nowa wersja)

Montaż bufora - strona drukarki (nowa wersja)
Montaż bufora - strona drukarki (nowa wersja)
Montaż bufora - strona drukarki (nowa wersja)
Montaż bufora - strona drukarki (nowa wersja)
Weź większą część drukowaną (bufor-drukarka - s-buffer-printer) i umieść ją tak jak na ilustracji - końcem z dwoma otworami po prawej stronie.
Przygotuj coś cięższego i wysokiego (np. pustą, długą szklankę) - będziemy potrzebować jej w roli podpórki.
Weź jedną płytę i wsuń ją w szczelinę.
Upewnij się, że na wewnętrznej powierzchni nie ma folii ochronnej.
Całość będzie miała tendencję do przechylania się i upadania - użyj przygotowanego przedmiotu, aby podeprzeć ją z drugiej strony.
Wsuń kolejne 5 płyt w część drukowaną. Powierzchnia, która była zabezpieczona folią musi być skierowana w Twoją stronę.
Weź dwie śruby M3x40 i wsuń je w część drukowaną. Upewnij się, że śruby przechodzą na wylot.
Nie obracaj jeszcze bufora.

Krok 12 Montaż bufora - strona szpul (nowa wersja)

Montaż bufora - strona szpul (nowa wersja)
Montaż bufora - strona szpul (nowa wersja)
Montaż bufora - strona szpul (nowa wersja)
Montaż bufora - strona szpul (nowa wersja)
Rozstaw płyty równomiernie na górze i wsuń na nie drugą część drukowaną (bufor- szpule - s-buffer-spools).
Upewnij się, że dwa otwory są po prawej stronie.
Wsuń część drukowaną na płyty również z drugiego końca.
Przykręć części do siebie przy pomocy dwóch śrub M3x40.
Nie obracaj jeszcze bufora.

Krok 13 UWAGA: dokręcanie części (nowa wersja)

UWAGA: dokręcanie części (nowa wersja)
UWAGA: dokręcanie części (nowa wersja)
UWAGA: dokręcanie części (nowa wersja)
UWAGA: dokręcanie części (nowa wersja)
Teraz obróć bufor i umieść nakrętki na śrubach. Przeczytaj poniższe instrukcje, zanim zaczniesz je dokręcać:
NIE DOKRĘCAJ ŚRUB ZBYT MOCNO, ponieważ możesz zdeformować płyty bufora, co doprowadzi do problemów z jego użytkowaniem. Sprawdź, czy płyty są równoległe do siebie i nie są powyginane.
Wystarczy złapać gwint nakrętki (tak, aby cały gwint nakrętki był nakręcony na śrubę).
Użyj tej techniki przy wszystkich śrubach mocujących płyty bufora filamentu.

Krok 14 Montaż dystansów i haczyków (nowa wersja)

Montaż dystansów i haczyków (nowa wersja)
Montaż dystansów i haczyków (nowa wersja)
Montaż dystansów i haczyków (nowa wersja)
Montaż dystansów i haczyków (nowa wersja)
Obróć bufor z powrotem, aby strona z dwoma otworami znów była po prawej.
Weź trzy dystanse bufora (s-buffer-spacer) i umieść po stronie z dwoma otworami.
Przykręć każdy z dystansów bufora (s-buffer-spacer) przy pomocy śruby M3x40.
Weź dwa haczyki bufora (s-buffer-hook-uni) i umieść po drugiej stronie. Taka pozycja haczków jest kompatybilna zarówno z MK3S i MK2.5S, ale możesz je przestawić.
Weź ostatni dystans bufora (s-buffer-spacer) i umieść w narożniku.
Przykręć każdą z części drukowanych przy pomocy śruby M3x40.
Wkręć śruby w nakrętki M3n (6x) z drugiej strony. Pamiętaj, aby nie dokręcać ich zbyt mocno - nie zdeformuj płyt bufora!
Teraz przejdź do Kroku 20.

Krok 15 Przygotowanie części bufora filamentu (poprzednia wersja)

Przygotowanie części bufora filamentu (poprzednia wersja)
Przygotowanie części bufora filamentu (poprzednia wersja)
Przygotowanie części bufora filamentu (poprzednia wersja)
s-buffer-spacer (dystans bufora) (3x)
s-buffer-spacer-hook (dystans-haczyk bufora) (3x)
s-buffer-printer (bufor - strona drukarki) (1x)
s-buffer-spools (bufor - strona szpul) (1x)
Odpowiednie elementy są łączone z drukarką, inne ze stojakami na szpule - zgodnie z ich nazwami.
WAŻNE: otwory na rurki PTFE muszą się pokrywać w obydwóch częściach. Porównaj z ilustracją. Upewnij się, że części nie są obrócone.
Z jednej strony znajdują się 3 otwory - tak samo w drugiej części.
Drugi koniec ma tylko 2 otwory.

Krok 16 Montaż bufora - strona drukarki (poprzednia wersja)

Montaż bufora - strona drukarki (poprzednia wersja)
Montaż bufora - strona drukarki (poprzednia wersja)
Montaż bufora - strona drukarki (poprzednia wersja)
Montaż bufora - strona drukarki (poprzednia wersja)
Weź większą część drukowaną (bufor-drukarka - s-buffer-printer) i umieść ją tak jak na ilustracji - końcem z dwoma otworami po prawej stronie.
Przygotuj coś cięższego i wysokiego (np. pustą, długą szklankę) - będziemy potrzebować jej w roli podpórki.
Weź jedną płytę i wsuń ją w szczelinę.
Upewnij się, folia została ściągnięta z powierzchni skierowanych w Twoją stronę. Jeśli nie, zrób to teraz.
Całość będzie miała tendencję do przechylania się i upadania - użyj przygotowanego przedmiotu, aby podeprzeć ją z drugiej strony.
Wsuń kolejne 5 płyt w część drukowaną. Upewnij się, folia została ściągnięta z powierzchni wewnętrznych.
Weź dwie śruby M3x40 i wsuń je w część drukowaną. Upewnij się, że śruby przechodzą na wylot.
Nie obracaj jeszcze bufora.

Krok 17 Montaż bufora - strona szpul (poprzednia wersja)

Montaż bufora - strona szpul (poprzednia wersja)
Montaż bufora - strona szpul (poprzednia wersja)
Montaż bufora - strona szpul (poprzednia wersja)
Montaż bufora - strona szpul (poprzednia wersja)
Rozstaw płyty równomiernie na górze i wsuń na nie drugą część drukowaną (bufor- szpule - s-buffer-spools).
Upewnij się, że dwa otwory są po prawej stronie.
Wsuń część drukowaną na płyty również z drugiego końca.
Przykręć części do siebie przy pomocy dwóch śrub M3x40.
Nie obracaj jeszcze bufora.

Krok 18 UWAGA: dokręcanie części (poprzednia wersja)

UWAGA: dokręcanie części (poprzednia wersja)
UWAGA: dokręcanie części (poprzednia wersja)
UWAGA: dokręcanie części (poprzednia wersja)
UWAGA: dokręcanie części (poprzednia wersja)
Teraz obróć bufor i umieść nakrętki na śrubach. Przeczytaj poniższe instrukcje, zanim zaczniesz je dokręcać:
NIE DOKRĘCAJ ŚRUB ZBYT MOCNO, ponieważ możesz zdeformować płyty bufora, co doprowadzi do problemów z jego użytkowaniem. Sprawdź, czy płyty są równoległe do siebie i nie są powyginane.
Wystarczy złapać gwint nakrętki (tak, aby cały gwint nakrętki był nakręcony na śrubę).
Użyj tej techniki przy wszystkich śrubach mocujących płyty bufora filamentu.

Krok 19 Montaż dystansów (poprzednia wersja)

Montaż dystansów (poprzednia wersja)
Montaż dystansów (poprzednia wersja)
Montaż dystansów (poprzednia wersja)
Montaż dystansów (poprzednia wersja)
Obróć bufor z powrotem, aby strona z dwoma otworami znów była po prawej.
Weź trzy dystanse bufora (s-buffer-spacer) i umieść po stronie z dwoma otworami.
Przykręć każdy z dystansów bufora (s-buffer-spacer) przy pomocy śruby M3x40.
Weź trzy dystanse-haczyki bufora (s-buffer-spacer-hook) i umieść po drugiej stronie.
Przykręć każdy dystans-haczyk (s-buffer-spacer-hook) przy pomocy śruby M3x40.
Wkręć śruby w nakrętki M3n (6x) z drugiej strony. Pamiętaj, aby nie dokręcać ich zbyt mocno - nie zdeformuj płyt bufora!

Krok 20 Montaż rurek PTFE (obydwie wersje)

Montaż rurek PTFE (obydwie wersje)
Montaż rurek PTFE (obydwie wersje)
Montaż rurek PTFE (obydwie wersje)
Wsuń rurki PTFE o długości 150 mm w otwory w mniejszej z dwóch wydrukowanych części. Ustaw rurki tak, aby wewnątrz bufora wystawały nie więcej niż 2-3 mm.
Zabezpiecz rurki PTFE wkręcając w otwory śruby M3x12 (5x). Dokręć je tak, żeby prawie dotykały powierzchni części drukowanej.
SPRAWDŹ KAŻDĄ Z RUREK przy pomocy kawałka filamentu, aby upewnić się, że może on bez przeszkód poruszać się w środku. Jeśli tak nie jest, to poluzuj odrobinę śrubkę zabezpieczającą.

Krok 21 Czas na Haribo!

Czas na Haribo!
Czas na Haribo!
To było łatwe, prawda?
Uchwyty na szpulę z buforem są proste w montażu. Nasze badania wykazały, że 10% wystarczy.

Krok 22 Kontrola ostateczna

Kontrola ostateczna
Kontrola ostateczna
Kontrola ostateczna
Wszystkie pięć uchwytów na szpulę z buforem są gotowe?
Wyglądają tak, jak na ilustracji? Weź pod uwagę, że haczyki bufora będą się różnić w zależność od wersji.
Zostanie Ci 5 śrub (M3x12) - zachowaj je, później użyjemy ich do zabezpieczenia rurek PTFE od strony drukarki (instrukcja znajduje się w Podręczniku).
Kontynuujmy w kolejnym rozdziale.
Czy ten poradnik był pomocny?

Komentarze

Wciąż masz pytania?

Wciąż masz pytania?

Jeśli masz pytanie dotyczące czegoś, czego nie opisaliśmy, to sprawdź dodatkowe zasoby.
A jeśli to nie działa, możesz wysłać zgłoszenie na [email protected] lub klikając poniższy przycisk.

Kontakt